TUZ VE SAĞLIK

Güney Tuz

TUZ VE SAĞLIK


“Dünyada hiçbir şey insan sağlığını tuz kadar etkilememiştir…”

Tuzlambasi.com’dan..
Himalaya Kristal Tuzları ve Tuz Aksesuarları ile

SPELEOTERAPİ & HALOTERAPİ
( Mağara Terapisi )-( Nefes Çalışması )

Speleoterapi ( Mağara Terapisi ) sanatoryumları eskiden Kaya Tuzu Kristali madenlerini yüksek yoğunlukta olan iyonize havasını, Kaya tuzu kristallerinin Eksi (-) iyon yaymasından dolayı astım hastalarında, alerji ve bağışıklık sistemi problemleri için kullanılırdı. Bu madenlere yakın olan yerel halk ve diğer ülkelerden gelenler; (Fransa,İngiltere,Almanya,İtalya, İspanya gibi.. aktif olarak Speleoterapiyi, doğal ve yan etkileri olmayan sağlık alternatifi olarak tatbik ederler.

Yani kısaca Speleoterapinin manası ; Kaya tuzu Kristali bulunan bir oda veya benzeri bir yerde bulunmak ve Tuz kristallerinden negatif iyonize olmuş havayı teneffüs etmektir.

Speleoterapi Sanatoryumları yer altında kurulmuşlar ve insanların burada günde 24 saat 20-30 gün süre ile kalmaları sağlanmakta ve yeryüzüne solunumlarını, alerjilerini ve bağışıklık sistemlerini düzelmiş şekilde dönmeleri sağlanmaktadır. Bu zaman içerisinde ihtiyaçlarının tümü tedarik edilmiş olup, bu süre içerisinde yeryüzüne hiç çıkmadan bu mağaralarda haloterapi (Nefes Çalışması ) ile tedavi olmaları sağlanmaktadır.

Himalaya dağlarının Khewara ve Gola vadilerindeki tünellerden büyük parçalar halinde çıkartılan ve yöre halkı çalışanları tarafından ayrıştırılıp lamba haline getirilen himalaya kaya tuzu lambaları ve aksesuarlarının ithalat & ihracat toptan ve perakende olarak müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Müşterilerimize www.tuzlambasi.com adlı web sitemiz üzerinden yada Firmamızın Merkezinden verdikleri siparişleri Türkiye’nin 81 il’ine ve dünya’nın 228 ülkesine ertesi gün teslimatlı ve kapıda ödemeli satış ve teslimat yapmaktayız.

Müşterilerimizden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Tuz lambalarını kullanmaya başladıklarından beri daha rahat nefes almaya başladıklarını, sabahları daha dinç kalkmaya başladıklarını dile getiriyorlar.Hatta bazı doktorlarımız hastalarına yüksek tansiyon,kilo kontrolü, depresyon, stres,astım,üst solunum yolları rahatsızlıkları, kalp ritim ve damar rahatsızlıkları,gut, kireçlenme ve romatizma rahatsızlıklarından şikayetçi olan hastalarına himalaya kristal tuzunu yada tuz lambaları ile haloterapi yapmaları gerektiğini yazan reçeteler yazdıklarını duyuyoruz. Öyle zamanlar oluyor ki, Siparişi verirken konuşmakta zorlanan astım rahatsızı olan müşterilerimiz lambaları kullanmaya başladıktan sonra daha rahat konuşmaya ve nefes almaya başladıkları kendilerince bizlere aksettirilmiştir. Bizlerde bunları duyunca mutlu oluyoruz açıkcası.

Tuz lambalarının kullanılmasındaki amaç speleotrepiyi bulunduğunuz ortama adapte etmek ve haloterapiyi uygulamaktır.
Eğer iyi bir sonuç almak istiyorsanız, Odanızın m2 sinden tutunda, ortamı havadarlığına kadar her şey önemli.
Öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, lambanızı hangi yaşam alanınızda kullanmanız gerektiği yada isteğiniz.
Daha sonra odanın m2 si, Odanızın m2 sine uygun lamba ebatı ve lambanın işlevselliği için gerekli süre.
Bunların hepsinin bütünlüğü sizin tedavinizde olumlu sonuçları almanız için gerekli etkenler.
Tuz lambalar, işlevselliğini yerine getirmesi için belirli süre açık kalması gerekmektedir.
İşin özü,
Tuz lambalarının içinde bulunan ve aydınlatılmasını sağlayan ampüllerin ısınarak tuzun nemini buharlaştırması sonucu ortamı nemlendirmesi ve rahat nefes alınması için kaliteli havayı oluşturmaktır.
Tuz lambalarının yandığı süre boyunca bulunduğu oda içerisinde rahat bir şekilde oturarak,haloterapi yani nefes çalışması yapılması gereklidir.Böylece kaliteli havayı iyi bir nefes çalışması ile içimize çekmiş oluruz.
Dilerseniz odanızda, dilerseniz baş ucunuzda bulunduğunuz süre boyunca mutlaka yanması tavsiye edilir.

Bünyemizde bulunan Dünyanın çeşitli ülkelerinde çıkartılan ve kullanılan tuzlardan ve tuz aksesuarlarından da bazıları şunlardır Özellikle son zamanlarda uzmanlar ve sağlık otoritelerı tarafından kullanılması tavsiye edilen ve Kanal 7 ekranlarında Lokman Hekım Ömer Osman Korkmaz’ın da tanıttığı ve içerisinde sayısız şifa olduğu söylediği Himalaya Kristal Tuzu ( sole tuzu ) da bulunmaktadır.

Firmamız bünyesinde,

Epsom Salt ( lab.qua ) (İngiliz Tuzu)
İngiltere’de imal edilip, Çeşitli formlarda satılmaktadır. Endüstriyel kalite ve labratuvar kalitesi olmak üzere 2çeşittir. Uzman doktorlar tarafından safra taşını düşürmek için, safra ifrazında, laksetif amaçlı damar genişletici olarak kullanılması tavsiye edilir.Halk arasında bilinen laksetiftir, İngiliz tuz denir. Safra ifrazı için kullanılan tuz dur.

Maldon Sea Salt ( Maldon Deniz Tuzu)
% 100 organik el ile hasat edilen deniz tuzudur.İngiltere’de Maldon bölgesinde çıkarılır ve dünyaca meşhur bir tuzdur. Tüm dünyaca tanınan kendine özgü saf tadıyla her türlü yemeğin tadını arttırır. Pul yapılı yumuşak kristaldir.El ile hasat edilir.

Deniz Tuzu ( Ham deniz tuzu ve Çekilmiş deniz tuzu ) ( Sade Ege incisi )
Ege denizinin tuz havzalarından elde edilmiştir.%100 doğal deniz tuzudur.

Göl Tuzu ( Ham Göl Tuzu )
Tuz gölü’nün tuz havzalarından elde edilmiştir.Doğaldır.

Salt oil ( Tuz yağı )
Göz altındaki morlukların tedavisinde kullanılan bitkisel üründür.

Himalaya Tuzu ( Tuzlu su (sole )
Himalaya dağlarının tuz rezervlerınden elde edilen deniz tuzunun jeolajık olusumlar ıle kayalasmıs seklidir. İçer,ğinde 84 element barındırdığından dolayı şifalı tuz olarak adlandırılır. Tuz ve Su ile sole yapımında Tuzlu su yapımında kullanılır.Günlük kür ile kullanılır.Tedavi amaçlı üründür. Çeşitli faydaları bulunmaktadır.%100 doğal dır. Yüksek tansiyon dengeleyici-kilo kontrolü-depresyon-Böbrek taşlarının ve kumlarını eritmek için-Kalp ritim düzenleme Gut hastalıgı, kıreçlenme ve romatızma,uyku duzenı ve kanserlı hucre olusumunu engellemek ıcın yardımcı tedavı olarak kullanılır.

Banyo tuzları (Aromatik masaj yağlı rahatlatıcı tuzlar)
Günlük yorgunluğu alır, Vücudu nemlendirir.Derimizin rahat nefes almasını , kapalı olan deri yüzeyindeki deliklerin acılmasını sağlar.Vücudumuzun kurumasını ve yaşlanmasını önler.

Ayak Banyo tuzu Ayak banyosu için kullanılır. Ayak derisini nemlendiri, yorgunluğu alır.Sıcak su ile kullanıldığı zaman soğuk algınlıgına ıyı gelır.

Red Sea Salt ( Kızıldeniz Tuzu )
Tuzlu su akvaryumlarında kullanılır.Mercan ve diğer deniz canlıları için kullanılır.Balıkların sindirim sistemı için kullanılır.

Güney Tuz
Güney Tuz
Güney Tuz
Güney Tuz
Güney Tuz
Güney Tuz